O společnosti

Downtown Invest s.r.o.

Downtown Invest s.r.o. byla založena v roce 2014 jako investiční společnost zaměřená na veškeré investice do nemovitostí, mezi které patří nákup pohledávek zajištěných nemovitostmi, nákup společností a podniků vlastnících nemovitosti, zejména pak nákup nemovitostí samotných a to v České republice a napříč střední Evropou.

Společnost na jednotlivé projekty všech typů a objemů aplikuje vlastní globální perspektivu v kombinaci s lokální odbornou znalostí trhu. Důsledný výběr budoucích akvizic se řídí hloubkovou analýzou trhu, která nezahrnuje pouze pohled na nemovitosti z hlediska realitního trhu, ale výkonný tým společnosti zohledňuje i současné trendy, kapitálové trhy a jejich místní, regionální i globální parametry.

Za prvních 5 let svého působení realizovala skupina Downtown Invest výstavbu, prodej a kolaudaci desítek pozemků pro výstavbu vil a rodinných domů, dále pak více než 300 bytů všech velikostí i dispozic a jiných rezidenčních nemovitostí.

V roce 2020 jsme pak zahájili výstavbu dalších 200 bytů a současně samozřejmě pracujeme na rozvoji dalších rezidenčních území.

Investiční příležitosti

Investiční příležitosti s potenciálem zhodnocení nemovitosti v čase.

Vysoká kvalita

Společnost vyhledává investiční příležitosti v nemovitostech s cílenou vysokou kvalitou a dobrou lokací.

Vynikající pozice

Naše odborné znalosti jsou strategicky, provozně i právně aplikovány na projekt od samého počátku investice.

Efektivní investice

Downtown Invest je společnost zaměřující se na veškeré investice spojené s nemovitostmi, mezi které velmi často patří jejich nákup a rozvoj v rámci projektů ve střední Evropě se zaměřením zejména na Českou republiku. Společnost vyhledává investiční příležitosti v nemovitostech s cílenou vysokou kvalitou a dobrou lokací.

Čtyři hlavní strategie jsou:

  1. nákup nedokonalých nemovitostí, které jsou zafinancovány a zdokonaleny
  2. přestavba zchátralých, či jinak znehodnocených nemovitostí
  3. budování nových projektů, které na současném trhu chybí, nebo jsou jím přímo vyžadovány
  4. pohledávky zajištěné nemovitým majetkem

Naše odborné znalosti jsou strategicky, provozně i právně aplikovány na projekt od samého počátku investice a zefektivňují tak proces zhodnocení v průběhu projektu, až po jeho ukončení a současně zajišťují rizikovou úpravu.

Downtown Invest

Pokud Vás zajímá naše nabídky apartmánů nebo bytových jednotek, neváhejte nás kontaktovat.

kontakt

Petr Vašičko

Spoluzakladatel společnosti

Petr Vašičko je díky více než 20 letům působení na realitním trhu již „veteránem“ v této oblasti. Většinu času působil a stále působí ve městě Charlotte v Severní Karolíně ve Spojených státech Amerických, kde slouží své rodné zemi na pozici honorárního konzula České republiky. Během jeho častých návštěv České republiky a přilehlých zemí si pan Vašičko uvědomil existenci nedozírného množství realitních příležitostí, které trpí nedostatkem kapitálu, nedostatečným rozvojem, či jsou jinak podhodnoceny a v roce 2014 založil společnost Downtown Invest, která zajisťuje nabytí a rozvoj investičních projektů. Dnes pan Vašičko formuje strategickou vizi společnosti a současně dohlíží na všechny investiční projekty.

Štěpán Poláš

Spoluzakladatel společnosti

V průběhu let si Mgr. Štěpán Poláš vytvořil hluboké znalosti právního prostředí českého realitního trhu, které postupně vedly k uvědomění si existence mnoha investičních příležitostí právě ve vztahu k nemovitostem, které v jeho vnímání představují zásadní pilíř jistoty a stability. Jako výsledek tohoto procesu byla v roce 2014, spolu s druhým zakládajícím partnerem panem Petrem Vašičkem, založena společnost Downtown Invest s.r.o. V současnosti Mgr. Poláš reprezentuje společnost při veškerých jednáních a dohlíží na průběh právních a zejména akvizičních záležitostí. Mimo společnosti je Mgr. Poláš právníkem, který aktivně působí v mnoha oblastech sportu po celém světě.

Michal Malaník

Výhradní prodejce společnosti

Prodejce exkluzivně zastupující společnost při veškerých obchodech s nemovitostmi.

Aktuální projekty

  

Zlín

Riverfront Gardens

6 domů / 110 bytů / komerční prostory

Výstavba moderního rezidenčního komplexu blízko centra města o 6 budovách.

Více info